Victor Osimhen i Gabriel Magalhaes odchodzą z Lille. Trafią do Serie A?

Victor Osimhen
Victor Osimhen

Victor Osimhen i Gabriel Magalhaes opuszczą Lille – to już pewne. To może oznaczać, że obaj zawodnicy wkrótce zasilą szeregi europejskich potęg.

Odejście jest już pewne

Jak poinformował portal “Football-Italia”, trener Christophe Galtier podczas konferencji prasowej zabrał głos w sprawie dwóch gwiazd Lille. Szkoleniowiec francuskiego zespołu wyznał, że zarówno Victor Osimhen, jak i Gabriel Magalhaes latem opuszczą zespół.

Zainteresowanie Arsenalu i Napoli

Zielone światło do transferu piłkarzy może wpłynąć na listę życzeń kilku europejskich potęg. Obaj zawodnicy bowiem jeszcze w ubiegłym roku zwracali na siebie uwagę skautów uznanych klubów.

Victora Osimhena media do tej pory łączyły m.in. z Manchesterem United, Arsenalu i Napoli. Zarówno “Kanonierzy”, jak i “Gli Azzurri” wyrażają również zainteresowanie Magalhaesem. Brazylijczyk znajduje się także na celowniku Paris Saint-Germain i Evertonu.

Lille zarobi 100 milionów euro?

Warto odnotować, że obaj piłkarze są związani z Lille długoterminowymi umowami. Kontrakt Magalhaesa wygasa w 2023 roku, a Osimhena rok później. To może sprawić, że Lille może oczekiwać pokaźnej kwoty za zawodników. Mówi się o tym, że francuski klub chciałby zarobić na nich nawet 100 milionów euro.

Komentarze

komentarzy