Lille zarobi ogromne pieniądze na sprzedaży Victora Osimhena!

Victor Osimhen
Victor Osimhen

Wiele wskazuje na to, że Victor Osimhen od przyszłego sezonu będzie reprezentować barwy Napoli. Ofensywny gracz przybył już do Włoch, by ustalić warunki swojego kontraktu. Według spekulacji mediów, Lille zarobi ogromne pieniądze na sprzedaży swojego najlepszego gracza.

Po przeprowadzce Nicolasa Pepe do Arsenalu, sztab szkoleniowy Lille mógł obawiać się, czy klub znajdzie odpowiedniego następcę dla gracza z Wybrzeża Kości Słoniowej. Jak się okazało, Victor Osimhen pozwolił zapomnieć sympatykom o Pepe.

Świetny sezon

W trakcie kampanii 2019/2020, Nigeryjczyk zdobył łącznie 18 goli oraz zanotował 6 asyst w 38 występach. 21-latek został oczywiście najlepszym strzelcem swojego zespołu, zajmując także piąte miejsce w klasyfikacji strzelów Ligue 1.

Postawa ofensywnego gracza wzbudziła zainteresowanie kilku czołowych ekip. Osimhena łączono m.in. z przeprowadzką do Premier League.

Victor Osimhen zasili Napoli

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że Victor Osimhen wkrótce zostanie graczem Napoli. Piłkarz pojawił się nawet we Włoszech, by sprawnie przeprowadzić negocjacje. Według informacji L’Equipe, Lille może zarobić na sprzedaży zawodnika ogromne pieniądze.

Mowa bowiem o 80 milionach euro. Co istotne, jest to kwota, która nie zawiera ewentualnych bonusów z tytułu indywidualnych lub zespołowych osiągnięć.

Komentarze

komentarzy