Villarreal i Chelsea z awansem do 1/4 finału Ligi Mistrzów!

Villarreal pewnie pokonał Juventus 3:0, a Chelsea rozprawiła się z Lille! To właśnie Żółta Łódź Podwodna oraz The Blues zagrają w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Pogrom w Turynie

Juventus miał przewagę nad Villarrealem podczas pierwszej połowy meczu. Obraz gry zmienił się w drugiej części spotkania, a wszystkie gole padł w ostatnim kwadransie gry. Najpierw rzut karny wykorzystał Gerard Moreno. Później swoje trafienie po rzucie rożnym dołożył Pau Torres, a w doliczonym czasie gry wynik na 3:0 ustalił Arnaut Danjuma!

Villarreal pokonał Juventus na wyjeździe aż 3:0 i tym samym trzeci raz w historii awansował do najlepszej ósemki Champions League.

Juventus – Villarreal 0:3 (0:0)
Gole: Moreno, Torres, Danjuma

Chelsea z pewnym awansem

Dosyć pewnie do kolejnej rundy awansowała Chelsea. Londyńczycy wprawdzie przegrali 0:1 po trafieniu z rzutu karnego Buraka. Jeszcze przed przerwą The Blues zdołali jednak wyrównać za sprawą Pulisica. Po przerwie mistrzowie Francji jeszcze walczyli, ale ostatecznie stracili gola na 1:2, a jego autorem był Cesar Azpilicueta.

Chelsea tym samym po raz drugi ograła Lille i w dwumeczu triumfowała aż 4:1.

Lille – Chelsea 1:2 (1:1)
Gole: Burak – Pulisic, Azpilicueta