Villarreal wygrywa Ligę Europy! W nagrodę zagrają w Lidze Mistrzów 2021/2022

To nie było porywające widowisko na Polsat Plus Arenie w Gdańsku. Po męczących 120. minutach przyszła seria rzutów karnych. Szalony konkurs jedenastek, w której mieliśmy niemal 100% skuteczności. Lepsi okazali się piłkarze Villarrealu. Ekipa Unaia Emery’ego sięgnęła po pierwsze w historii trofeum. Poza trofeum zyskali także przepustkę do Ligi Mistrzów w kolejnym sezonie!

Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando Anglików. Manchester United miał zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, ale kompletnie nie przekładało się to na tworzenie sytuacji strzeleckich. Villarreal bronił się bardzo głęboko, niemal całym zespołem. Trudno powiedzieć, że liczył na kontry, skoro czasami wychodzili z sytuacją 2 na 6! Hiszpanie postawili na stałe fragmenty gry. Po jednym z nich centrę Daniego Parejo wykorzystał niezawodny Gerard Moreno.

W drugiej połowie nadal przeważał Manchester United, ale tym razem już z efektem bramkowym. Nie była to piękna bramka, a efekt flippera w polu karnym rywala. Najprzytomniejszy okazał się Edinson Cavani. Można powiedzieć, że na tym emocje się skończyły, jeśli chodzi o grę w piłkę. Do końca czasu regulaminowego nie wydarzyło się zbyt wiele.

Zresztą podobnie było w dogrywce, choć w tym przypadku mowa była o pewnej zmianie. Drużyna Unaia Emery’ego przejęła inicjatywę, a swoje strzały oddawał Paco Alcacer. Trudno jednak nazwać to dobrymi okazjami strzeleckimi.

W rzutach karnych celnie strzeliło 21. z 22. piłkarzy, którzy zakończyli mecz na boisku. Pierwszym i jedynym, który się pomylił był… David De Gea. Strzał hiszpańskiego bramkarza obronił Geronimo Rulli. Co ciekawe Argentyńczyk chwilę wcześniej strzelił na 11:10 i takim wynikiem zakończyła się seria rzutów karnych.

Villarreal – Manchester United 1:1 (1:0)