Vincent Kompany kończy piłkarską karierę. Belg skupia się na funkcji trenera!

Po zakończeniu przygody z Manchesterem City, Vincent Kompany wrócił do Anderlechtu, gdzie pełnił rolę grającego trenera. 34-latek podjął decyzję, by zakończyć piłkarską karierę. Belg chce skupić się na funkcji szkoleniowca.

Spore zaskoczenie wzbudziła decyzja Kompany’ego w kwestii podjęcia wyzwania w ekipie z Brukseli. Anderlecht zanotował rozczarowującą końcówkę sezonu 2018/2019. Vincent nie tylko musiał skupić się na poprawie postawy zespołu, ale również czynnie uczestniczył w meczach swojego zespołu, wchodząc na murawę.

Tuż przed zakończeniem (przedwczesnym) rozgrywek 2019/2020, Anderlecht zaliczył serię trzech zwycięstw z rzędu, kończąc kampanię na ósmej pozycji. Oczekiwania sympatyków względem nowego sezonu z pewnością są zdecydowanie wyższe.

Vincent Kompany kończy piłkarską karierę

W związku z tym, Vincent Kompany podjął decyzję, by zakończyć piłkarską karierę. Belgijski defensor największe sukcesy odnotował w Manchesterze City, w którym świętował m.in. czterokrotne zdobycie mistrzostwa Anglii, a także dwie wygrane w Pucharze Anglii oraz cztery triumfy w Pucharze Ligii Angielskiej.

Z kolei w ojczyźnie, Kompany dwukrotnie wygrywał mistrzostwo Belgii (sezony 2003/2004 oraz 2005/2006) oraz cieszyć się z wyróżnienia piłkarza roku (2004).

 

Komentarze

komentarzy