W Manchesterze nie będą płakać za De Geą? „Czerwone Diabły” mogą sprowadzić wielkiego następcę!

Nadal niepewna jest przyszłość Davida de Gei. Hiszpan cały czas nie porozumiał się z klubem w sprawie nowego kontraktu. Obecna umowa bramkarza ważna jest do końca przyszłego sezonu. Oznacza to, iż aktualne okno transferowe może być idealną okazją, by sprzedać piłkarza. Manchester United już rozgląda się za ewentualnym następcą.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. David de Gea według doniesień mediów ma zbyt duże wymagania odnośnie przedłużenia kontraktu. Zarząd „Czerwonych Diabłów” nie może spełnić oczekiwań 28-latka, dlatego coraz głośniej mówi się o możliwym transferze Hiszpana. Głównym zainteresowanym jest oczywiście PSG. Paryżanie powoli szykują się do wystosowania pierwszej oferty za zawodnika. Mówi się, że Manchester United może oczekiwać za goalkeepera około 60 milionów funtów.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Transfer wydaje się całkiem prawdopodobny, w szczególności, że mistrza Francji opuścił w ostatnim czasie Gianluigi Buffon. Początkowo sugerowano, iż 41-latek pozostanie na jeszcze jeden sezon w Paryżu. Włoch zdecydował się na zakończenie dość krótkiej przygody z PSG. Być może powodem takiej decyzji były plany klubu odnośnie nowego bramkarza.

Z zainteresowania paryskiej ekipy zaczyna zdawać sobie sprawę Manchester United. Jak informuje ESPN, Jan Oblak jest głównym kandydatem do zastąpienia de Gei na Old Trafford. Co więcej, Słoweniec miał już wyrazić aprobatę w sprawie ewentualnej przeprowadzi do Anglii.

Bramkarz Atletico nie jest bowiem zadowolony z działań swojego obecnego klubu. Madrycką ekipę opuścili już tacy gracze jak Lucas Hernandez, Diego Godin czy Juanfran. W kolejce są Antoine Griezmann oraz Filipe Luis. Trudno wyobrazić sobie zatem siłę Atletico w następnym sezonie.

Warto pamiętać, że Jan Oblak jeszcze nie tak dawno podpisał nową umowę z drużyną. Co ciekawe, taki ruch może tylko pomóc w ewentualnej przeprowadzce Słoweńca. Podczas przedłużania kontraktu, 26-latek miał otrzymać obietnicę, że Atletico nie straci w najbliższym czasie ważnych piłkarzy. Jak widać, wspominane słowa nie mają kompletnie odzwierciedlenia z rzeczywistością.

Klauzula wykupu Jana Oblaka wynosi 120 milionów euro. Patrząc na obecne standardy rynku, nie jest to cena z kosmosu. Dodatkowo, zapewne Manchester United będzie mógł negocjować z Atletico kwotę, jeżeli wspominana obietnica jest prawdziwa.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy