W Polsce zapomniany, a w Rumunii nadal doceniany. Szukała z wielkim wyróżnieniem

Łukasz Szukała

Dziś tak naprawdę mało kto pamięta, że to Łukasz Szukała występował obok Kamila Glika w historycznego meczu z Niemcami w 2014 roku. Od tego spotkania minęło już grubo ponad 5 lat, a kariera 35-latka od tamtego momentu zanotowała spory regres.

Mimo to nazwisko Szukały w Rumunii nadal znaczy wiele. Polak występował dla czterech klubów w tym kraju, ale najwięcej rozgłosu zyskał w Bukareszcie. Steaua była wówczas ligowym hegemonem, a Łukasz spędził tam łącznie trzy lata i za każdym razem kończył sezon jako krajowy mistrz. Dorzucił do tego także krajowy puchar.

Nic zatem dziwnego, że Szukała znalazł się w najlepszej jedenastce ligi ubiegłej dekady. Władze ligi przeprowadzili przez 14 dni głosowanie na Facebooku i łącznie nasz były reprezentant zebrał 53% głosów.

Cała jedenastka prezentuje się następująco:

Ciprian Tatarusanu – Romario Benzar, Łukasz Szukala, Paulo Vinicius, Iasmin Latovlevici – Ciprian Deac, Mihai Pintilii, Lucian Sanmartean, Nicolae Stanciu – George Tucudean, Raul Rusescu

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Trzeba przyznać, że na niektórych pozycjach znajdziemy bardzo dobrych gracy. Tatarusanu ma za sobą występy w Fiorentinie czy Lyonie, a Stanciu tuż po udanym EURO trafił za 10 milionów euro do Anderlechtu i choć nie spełnił pokładanych w nim nadziei, to przez pewien czas łączono go nawet z Chelsea.

Za najlepszego trenera uznano Laurentiu Reghecampfa. 44-latek w sezonach 2012/13 i 2013/2014 odniósł sukces w postaci mistrzostwa Rumunii.

Komentarze

komentarzy