Wadim Wasiljew uspokaja kibiców. Koniec sprzedaży zawodników Monaco?

Monaco

Po świetnym sezonie w wykonaniu Monaco eksperci zastanawiali się, do jakich klubów trafią piłkarze mistrza Francji. Z monakijskiego zespołu odeszło już kilku zawodników. Wszystko wskazuje na to, że „wysprzedaż” już się zakończyła.

Transfer Bernardo Silvy do Manchesteru City przebiegł w ekspresowym tempie. Oba kluby bardzo szybko się dogadały, a zawodnik błyskawicznie uzgodnił warunki kontraktu. Nie był to dobry prognostyk dla kibiców Monaco, którzy zaczęli mocno obawiać się o resztę piłkarzy.

Inaczej wyglądały transfery Tiemoue Bakayoko oraz Benjamina Mendy’ego. Przez wiele tygodni byliśmy świadkami wydłużających się w czasie transakcji. Chelsea długo nie mogła dogadać się z Monaco oraz samym zawodnikiem. Manchester City natomiast ostatecznie musiał wystosować jeszcze lepszą ofertę. Oba transfery doszły jednak w końcu do skutku i francuscy piłkarze trafili na Wyspy.

Jeszcze kilka dni temu w mediach wymieniano kandydatów do opuszczenia monakijskiego zespołu. Głośno mówiło się o transferach Thomasa Lemara oraz Fabinho. Na temat ewentualnych transakcji wypowiedział się wiceprezydent klubu – Wadim Wasiljew:

Zatrzymamy wszystkich kluczowych piłkarzy, których mieliśmy zamiar zatrzymać. Fabinho jest zawodnikiem, który musi grać u nas w środku pola. Pytały o niego największe kluby w Europie. Słyszałem również spekulacje na temat Thomasa Lemara – on zostaje z nami. Obaj piłkarze mają ogromny talent i są niezbędni dla naszej drużyny. Nie możemy pozwolić sobie na kolejną sprzedaż.

Działacz mistrza Francji poruszył również kwestię Kyliana Mbappe. Francuski młody talent jest rozchwytywany przez m.in. Real Madryt, PSG oraz Manchester City. Wasiljew uspokoił jednak kibiców, informując, że jak na razie nie ma żadnego porozumienia w sprawie sprzedaży, a sam zawodnik dostanie propozycję przedłużenia kontraktu.

Futbol bywa jednak bardzo nieprzewidywalny. Wielokrotnie byliśmy świadkami sytuacji, kiedy osoby związane z jakimś klubem zapewniały, że dany piłkarz nie zostanie sprzedany, a kilka dni później ten sam zawodnik był już zaprezentowany w nowym zespole.

Ewentualny transfer Kyliana Mbappe na pewno będzie jeszcze poruszany niejednokrotnie w mediach. Do końca okienka pozostało jeszcze trochę czasu, więc kibice muszą przygotować się na wiele zwrotów akcji w tej sprawie.

ZGARNIJ DARMOWY ZAKŁAD
20 PLN W LVBET

Komentarze

komentarzy