Walia-Szwajcaria. Bezbramkowy remis do przerwy

Gareth Bale, Walia

Drugi mecz Euro 2020 rozpoczął się podobnie jak pierwszy. Po 45 minutach starcia, w którym Walia mierzy się ze Szwajcarią, na tablicy wyników widnieje bezbramkowy remis.

W przeciwieństwie do meczu Turcja-Włochy, to spotkanie nie miało zdecydowanego faworyta. Chociaż bukmacherzy nieco wyżej oceniali szanse na triumf szwajcarskiej kadry, eksperci spodziewali się błysku Garetha Bale’a i spółki.

Szwajcarzy przeważają, ale nie mogą się przełamać

To jednak podopieczni Vladimira Petkovicia zdominowali pierwszą połowę. Najbardziej Walijczyków postraszył napastnik Benfiki, Haris Seferović, który z łatwością znajdował miejsce do oddania strzału. Mimo to, wszystkie jego cztery uderzenia okazały się niecelne.

To właśnie Szwajcaria częściej utrzymywała się przy piłce oraz oddawała strzały (przewaga 6:1). Pierwsza połowa meczu zakończyła się jednak bezbramkowym remisem, podobnie jak mecz otwarcia. Tam ostatecznie Włosi odnieśli pewne zwycięstwo 3:0. Może kadra Petkovicia powtórzy ten rezultat?