Walka o mistrzostwo Premier League. Jak wyglądają terminarze Manchesteru City oraz Liverpoolu?

Wielkanoc to czas, kiedy każdy z nas powinien oderwać się na chwilę od codziennych spraw. Możemy tylko wyobrazić sobie, co chodzi aktualnie po głowach Pepa Guardioli oraz Jurgena Kloppa. Ich zespoły walczą o dwa najważniejsze trofea – Premier League oraz Ligę Mistrzów. Końcówka rywalizacji w lidze zapowiada się niezwykle ciekawie. Jakie terminarze mają oba kluby?

Podczas 32. kolejki Premier League Manchester City zagrał na własnym obiekcie z Liverpoolem. Ten pojedynek mógł zadecydować o losach mistrzostwa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Mecz otworzył Kevin De Bruyne, a na trafienie Belga dość szybko odpowiedział Diogo Jota. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy „The Citizens” ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Gabriela Jesusa.

W drugiej części rywalizacji do siatki trafił już tylko Liverpool. W 46. minucie Sadio Mane strzelił gola na 2:2. Chwilę przed końcowym gwizdkiem sędziego genialną okazję miał Riyad Mahrez, ale Algierczyk nie wykorzystał dogodnej szansy. Kto wie, czy ta akcja nie zadecyduje o losach mistrzostwa.

Terminarz Manchesteru City

W związku z tym, iż po meczu Manchester City – Liverpool mamy status quo, bliżsi mistrzostwa są zawodnicy Pepa Guardioli, którzy mają aktualnie punkt przewagi nad „The Reds”. Warto jednak zaznaczyć, że obecnie lepszy bilans bramkowy mają z kolei piłkarze Juergena Kloppa. Przy takim samym dorobku punktowym to bilans będzie odgrywał kluczową rolę.

Manchester City oraz Liverpool mają do rozegrania po siedem ligowych spotkań. Jak wygląda terminarz „The Citizens”?

Manchester City – Aston Villa

Jeden z siedmiu powyższych rywali to drużyna będąca obecnie (stan na 15.04.2022) w TOP 6. Mowa o West Hamie, który zajmuje szóstą lokatę ze stratą trzech punktów do Arsenalu. Ekipa Moyesa z pewnością będzie walczyć do końca o europejskie puchary. Można przypuszczać, że taki sam cel będą mieli gracze Wolverhampton, którzy z kolei zajmują ósmą pozycję ze stratą dwóch oczek do West Hamu. Poza tym, Manchester City nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem pozostałych rywali. Trzeba jednak pamiętać, że Premier League lubi niespodzianki.