Warta Poznań lepsza od Legii! Boruc z czerwoną kartką!

W ważnym spotkaniu w kontekście utrzymania Warta Poznań pokonała w wyjazdowym meczu Legię Warszawa 1:0. Bramkę na wagę trzech oczek zdobył Dawid Szymonowicz.

Jeden z dwóch kluczowych momentów dla tego spotkania miał miejsce w 23. minucie. Wówczas będący w polu karnym Adam Zrelak dograł piłkę do Dawida Szymonowicza, a ten wykorzystał swoją szansę. Legia nie potrafiła odpowiedzieć przeciwnikowi, który mógł podwyższyć wynik. Swoje szansę zmarnował między innymi Łukasz Trałka.

Do drugiego istotnego wydarzenia doszło w 70. minucie. Wówczas Artur Boruc powalił na ziemię Dawida Szymonowicza bez walki o piłkę i wyleciał z boiska. Sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł Adam Zrelak, który jednak nie wykorzystał swojej szansy i przestrzelił. W ostatnich fragmentach miejscowi nadal nie byli w stanie odrobić strat i goście mogli cieszyć się z trzech oczek.

Tym samym Warta Poznań po wielu kolejkach opuściła strefę spadkową. W niej ciągle jest Legia, która na ten moment na koncie zgromadziła raptem 18 punktów. W tym sezonie to już czternasta porażka Wojskowych w lidze.

Legia Warszawa – Warta Poznań 0:1 (0:1)
Gol: Szymonowicz 23`