Warto pomagać. Blaise Matuidi przekazał premię z mistrzostw świata na cele charytatywne

Piłkarze to z pewnością grupa sportowców, która ma naprawdę duże możliwości. Zawodnicy mogą prężnie działać praktycznie w każdym sektorze. Do tego grona zaliczyć można również wszelkie akcje charytatywne. Kolejnym przykładem takiego ruchu jest Blaise Matuidi. Francuski pomocnik przekazał swoją nagrodę z mistrzostw świata na własną fundację charytatywną. 

Po mundialu w Rosji, który wygrała reprezentacja Francji, piłkarze otrzymali premię za swoje występy. Każdy członek 23-osobowej drużyny otrzymał bonus w wysokości 330 tysięcy dolarów. Tuż po turnieju, Kylian Mbappe przekazał nagrodę na fundację, która zajmuje się organizowaniem zajęć sportowych dla dzieci niepełnosprawnych. Podobny uczynek spełnił inny zawodnik „Les Bleus”, Blaise Matuidi.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Jak przyznał w ostatnim wywiadzie piłkarz Juventusu, jego nagroda powędrowała do organizacji charytatywnej „Les Tremplins Blaise Matuidi”. Jak można szybko się domyślić, założycielem fundacji jest sam piłkarz – Jesteśmy wolnymi ludźmi, więc możemy podejmować decyzję i ogłaszać to publicznie. Przekazałem pieniądze na swoją organizację. Kylian miał w stu procentach rację. 

Zarabiamy ogromne pieniądze. Dla nas to nie jest dużo, a dla takich dzieci to niesamowita pomoc. Najistotniejszą rzeczą jest to, że gest pochodzi prosto z serca. Decydujemy się na taki ruch, gdyż naprawdę nam zależy. Kiedy widzę uśmiechnięte dzieci, napełnia mnie ogromne szczęście. 

Stowarzyszenie 31-latka zajmuje się dziećmi, które dorastały lub dorastają w bardzo ubogich warunkach. Celem organizacji jest integracja takich dzieci ze społeczeństwem poprzez sport.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy