Ważny powrót w hiszpańskiej kadrze. Sergio Busquets otrzymał zielone światło!

Tuż przed startem Euro 2020, reprezentacja Hiszpanii straciła niezwykle ważnego zawodnika. Koronawirusa wykryto u Sergio Busquetsa, efektem czego pomocnik Barcelony nie mógł pomóc swojej kadrze w rywalizacji ze Szwecją. Doświadczony zawodnik uzyskał niedawno negatywny wynik, dlatego może dołączyć do drużyny i zjawi się w Sewilli.

Piłkarze Luisa Enrique rozpoczęli mistrzostwa Europy od sensacyjnego remisu 0:0 ze Szwecją. Choć Sergio Busquets naturalnie nie odpowiada za strzelanie goli, to można przypuszczać, że hiszpańska kadra z doświadczonym pomocnikiem wyglądałaby nieco lepiej w tym meczu i losy potyczki mogłyby okazać się dla Hiszpanów szczęśliwe.

Busquets wraca do kadry

W piątkowe przedpołudnie hiszpańska federacja poinformowała, iż Sergio Busquets uzyskał negatywny wynik testu na koronawirusa i tym samym może dołączyć do reprezentacji.

Biorąc pod uwagę fakt, że mecz Hiszpania – Polska odbędzie się już jutro (tj. sobota), trudno wyobrazić sobie występ Busquetsa od pierwszej minuty. Nie można jednak wykluczyć, iż pomocnik Barcelony znajdzie się na ławce rezerwowych i to już jest bez wątpienia spore wzmocnienie dla Hiszpanów.

Komentarze

komentarzy