Waży się przyszłość Kurta Zoumy!

Niewykluczone, że w najbliższym oknie transferowym, Kurt Zouma stanie przed bardzo ważną decyzją. Francuz notuje udany sezon na wypożyczeniu w Evertonie. Aktualnym klubem defensora jest jednak Chelsea. Gdzie wyląduje 24-latek?

Kariera środowego obrońcy rozwijała się na Stamford Bridge wręcz idealnie. Jose Mourinho regularnie stawiał na Francuza. Podobną filozofię wyznawał następca Portugalczyka, Guus Hiddink. Kurt w każdym ważnym spotkaniu „The Blues” pojawiał się w wyjściowym składzie.

Datę 7 lutego 2016 roku, Kurt Zouma zapewne zapamięta do końca swojej przygody z piłką. W tym dniu, Francuz doznał bardzo poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry do początku 2017 roku. Po powrocie na murawę, 24-latek nie mógł wypracować sobie miejsca w pierwszej jedenastce. Antonio Conte słynął z tego, że nieczęsto decydował się na roszady w składzie.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Nie było innego wyjścia, piłkarz został wypożyczony do innego klubu. Przez jeden sezon, Kurt Zouma występował w barwach Stoke City. Czas spędzony w ekipie „Garncarzy” był dla zawodnika dość udany, choć sam zespół spadł z Premier League.

Po powrocie do Londynu, sytuacja 24-latka specjalnie się nie zmieniła. Na Stamford Bridge przybył Sarri, który również preferuje grę małą liczbą piłkarzy. Zouma wybrał się na kolejne wypożyczenie, tym razem do Evertonu.

Dobre wypożyczenie

Pobyt w ekipie „The Toffees” z pewnością jest dla Kurta korzystny. Francuz odgrywa bardzo ważną rolę w zespole z Liverpoolu. 24-latek wystąpił w 29 spotkaniach Premier League, strzelając nawet dwie bramki.

Nie dziwi zatem fakt, że zarząd Evertonu zamierza wykupić piłkarza z Chelsea. Nie wiadomo jednak czy „The Blues” będą skłonni oddać obrońcę w tym oknie transferowym. Zakaz transferowy stawia londyński zespół w nieciekawej sytuacji. Być może Kurt Zouma będzie bardzo dobrym rozwiązaniem w kontekście uzupełnienie linii defensywnej.

Na transfer Zoumy do Evertonu liczą koledzy Francuza z zespołu. Gylfi Sigurdsson w samych superlatywach wypowiedział się na temat obrońcy – Od momentu, gdy Kurt Zouma przybył do klubu, jest dla nas ważnym piłkarzem. Mam nadzieję, że zostanie zatem z nami. Jestem przekonany, że klub postara się przekonać go do transferu oraz inni zawodnicy również to zrobią.

Trudno na razie określić kwotę, jaką „The Toffees” zapłaciliby za Francuza. Kurt Zouma ma ważny kontrakt z Chelsea do końca sezonu 2022/2023. W związku z tym, przedstawiciele londyńskiej ekipy mogą oczekiwać dość sporej sumy pieniędzy.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy