Wenger przerwał milczenie. Francuz po raz pierwszy dokonał oceny Arsenalu

Unai Emery i Arsene Wenger
Unai Emery i Arsene Wenger

Arsene Wenger, pomimo udzielania wielu wywiadów, dopiero teraz po raz pierwszy ocenił swoją byłą drużynę. Francuz zwykle unikał w rozmowach z dziennikarzami tego tematu jak ognia. Tym razem się ugiął i postanowił krótko scharakteryzować dotychczasową pracę Emery’ego.

Po 22-letniej kadencji w północnym Londynie, dla francuskiego szkoleniowca na pewno trudno jest wypowiadać się na temat swojego dawnego klubu. Z podobnego założenia wychodzi także Sir Alex Ferguson, który rzadko (o ile nigdy) zabiera głos w sprawie obecnej sytuacji Manchesteru United. Szkot, jeśli już, stara się działać dyskretnie.

69-latek dość niespodziewanie postanowił zakończyć ciszę medialną i ocenił dotychczasowe rządy Unaia Emery’ego, który zrobił na nim pozytywne wrażenie. Przede wszystkim francuski szkoleniowiec pochwalił jego wzmocnienia.

– Wraz z nowymi zawodnikami, których dokooptował do składu, myślę, że przyniósł drużynie pewną stabilność w defensywie. Póki co idzie im bardzo dobrze.

– Zespół jest w dobrych rękach i zawsze to wiedziałem. Kiedy odszedłem z pracy wielu ludzi myślało, że będzie potrzebna w tym zespole wielka rewolucja. Ja sądziłem inaczej. Dziś bardzo się cieszę, że moje słowa się potwierdziły – ocenił Wenger.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy