Wenger zdradza dlaczego odrzucał oferty Realu Madryt

Arsene Wenger
Arsene Wenger

Jakiś czas temu, tuż po zwolnieniu Julena Lopeteguiego, spekulowano, że to Arsene Wenger zostanie nowym szkoleniowcem Realu Madryt. Francuz bowiem przez wiele lat był łączony z przenosinami do stolicy Hiszpanii. Dlaczego ostatecznie ten ruch nie doszedł do skutku?

Wenger ustąpił ze stanowiska menedżera Arsenalu w ubiegłym roku po prawie 22 latach. W tym czasie prowadząc klub z Londynu zdobył trzykrotnie krajowe mistrzostwo oraz siedem razy podnosił Puchar Anglii.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Podczas swojego pobytu w Anglii, Real Madryt kilkukrotnie zwrócił się do doświadczonego szkoleniowca, aby ten przejął kontrolę nad ich zespołem.

– Teraz ten temat już nie istnieje. Odrzuciłem ofertę Realu Madryt i wcale nie był to jeden raz. Jeśli jednak zapytasz każdego menedżera na świecie, czy chciałby tam pracować – wszyscy odpowiedzieliby, że tak, ponieważ to największy klub na świecie.

Wenger odpowiedział jednak „Królewskim”, że chce zostać w dotychczasowym zespole głównie ze względu na przenosiny na nowy stadion. Wówczas „Kanonierzy” zmienili Highbury na Emirates Stadium.

– Tak, zgadza się – to był czas trwania tego projektu. Zbudowaliśmy stadion, więc musieliśmy go spłacić, a ja zagwarantowałem pozostanie w klubie. Dziś wcale nie żałuję tej decyzji.

Czy 69-latek z perspektywy czasu rzeczywiście dokonał słusznego wyboru?

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy