Wenger rozchwytywany. Dalej będzie trenerem w Premier League?

22 lata na Highbury i Emirates Stadium, wiele pięknych i historycznych chwil, łzy szczęścia, wzruszenia, smutku… Epoka Wengera, mimo wątpliwości co d jego osoby w ostatnich latach, będzie z pewnością jedną z piękniejszych (jeśli nie najpiękniejszą) w historii klubu. Francuz został pożegnany jak weteran odchodzący na emeryturę, zresztą większość kibiców ma chyba takie same odczucia. 

Prawda jest jednak taka, że Wenger ani nie zamierza sobie robić żadnej przerwy od pracy, ani tym bardziej z niej rezygnować. Od momentu ogłoszenia decyzji klubu mówi się o wielu opcjach, a ta najczęściej powtarzana głosi posadę dyrektora generalnego w PSG i współpracę z Thomasem Tuchelem. Jak jednak niedawno wspomniał sam Wenger, nie spodziewał się, że będzie obsypywany aż tyloma ofertami. Nie jest przecież powiedziane, że nie skusi się na coś innego, a jeśli tak…

Krążą głosy, że Farhad Moshiri, większościowy udziałowiec Evertonu, zamierza nastawić klub z Liverpoolu na właściwe tory. Pomóc w tym miałby właśnie Arsene Wenger. „The Sun” donosi, że 68-latek miałby dostać propozycję kontraktu, gwarantującego mu 8 milionów funtów rocznie. „The Toffees” po ogromnych wzmocnieniach przed obecnym sezonem celowali we włączenie się do walki z największymi. Rzeczywistość zweryfikowała plany, a po rozczarowującym początku klub musiał szukać ratunku w osobie „Big Sama”. Ten co prawda poprawił wyniki, ale nie na tyle, by chociaż powalczyć o Ligę Europy. Siódma lokata, dająca udział w kwalifikacjach LE, na kolejkę przed końcem sezonu jest już zaklepana przez Burnley.

Na informacje podawane przez „The Sun” trzeba oczywiście patrzeć z dużym przymrużeniem oka, jednak taki temat daje do myślenia i daje duże pole do rozważań. Zejść ze sceny jako legenda klubu i zająć się innymi rzeczami, czy rozdrabniać się na szukanie szczęścia w mniejszych klubach… Na to pytanie Wenger będzie musiał odpowiedzieć sobie sam, ale teraz pytanie do Was – chcielibyście zobaczyć Francuza na ławce innego klubu Premier League?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy