To nie koniec Wengera w roli menedżera? Francuz może liczyć na dwie kuszące propozycję

Emerytura Wengera? Nic z tych rzeczy!
Emerytura Wengera? Nic z tych rzeczy!

Odejście Arsene’a Wengera z Arsenalu mogło zwiastować emeryturę francuskiego menedżera. Jak się okazuje, było to błędne przypuszczenie. Doświadczony szkoleniowiec nadal jest chętny na pracę w zawodzie i już niebawem może liczyć na propozycję od kilku ciekawych drużyn.

Francuz jeszcze kilka miesięcy temu w rozmowach z dziennikarzami na konferencji prasowej jasno oznajmiał, że Arsenal nie musi być wcale ostatnim miejscem jego pracy jako menedżera. Dziennik „The Telegraph” donosi, że 68-latek nie zamierza porzucać dotychczasowego zawodu i z chęcią rozpatrzy latem wszystkie oferty. Nawet jeśli dotyczyłyby reprezentacji narodowych.

W przeszłości wiele mówiło się o zatrudnieniu Wengera w PSG. Ostatnie doniesienia sugerują jednak, że francuski klub po sezonie zatrudni Thomasa Tuchela, który zajmie miejsce Unaia Emery’ego. Niemiec jakiś czas temu był łączony także z przenosinami do Arsenalu, jednak zatrudnienie w roli dyrektora sportowego Svena Mislinata, skonfliktowanego z Tuchelem, całkowicie odrzuciło to rozwiązanie.

Jedną z opcji dla doświadczonego menedżera może być objęcie Monaco, gdzie niebawem najprawdopodobniej będzie dostępna posada po Leonaro Jardimie. Portugalczyk latem może liczyć chociażby na oferty od Arenalu oraz Chelsea, a wczorajsze informacje z Francji sugerują, że dość racjonalnym wyborem byłoby wówczas zatrudnienie właśnie Wengera. W Anglii z kolei największe szansę przyznaje się Evertonowi. Na Goodison Park Sam Allardyce’a raczej nie zagości zbyt długo, a właściciel klubu Farhad Moshiri (jakiś czas temu udziałowiec „Kanonierów”) bardzo ceni umiejętności 68-latka.

Ostatnim kierunkiem byłoby poświęcenie się dla reprezentacji narodowej. Mogło już do tego dojść między innymi w 2016 roku, kiedy to Wenger wykazywał wielkie chęci na przejęcie posady po Royu Hodgsonie. Ostatecznie federacja wybrała „Big Sama”, którego jakiś czas później zastąpił Gareth Southgate.

Zatem jaka przyszłość czeka francuskiego trenera? Dość racjonalnym wyjściem byłoby przyjęcie pracy jako dyrektor sportowy w jednym z angielskich klubów, ale Wenger wielokrotnie wypowiadał się o nieużyteczności takiej posady na Emirates. Czy w innym klubie zmieniłby o tej funkcji swoje zdanie?

Totolotek: Zarejestruj się i graj bez podatku! – KLIKNIJ W LINK I ODBIERZ BONUS!

Komentarze

komentarzy