West Ham finalizuje transfer Saida Benrahmy!

To może być najlepszy transfer na linii Championship-Premier League podczas letniego okna transferowego. Said Benrahma był gwiazdką rozgrywek na zapleczu angielskiej ekstraklasy w trakcie kampanii 2019/2020. Algierczyk bez wątpienia zasługiwał na transfer do Premier League. Wyścig o 25-latka ostatecznie wygrał West Ham, który finalizuje transfer piłkarza Brentford.

Said Benrahma w dużej mierze odpowiadał za wyniki „The Bees” podczas ubiegłego sezonu. To dzięki bramkom oraz asystom Algierczyka, zespół załapał się do fazy play-off, przegrywając ostateczne starcie z Fulham. Choć Brentford nie załapało się do angielskiej ekstraklasy, to Benrahma będzie miał okazję zagrać w Premier League.

Said Benrahma trafi do West Hamu

Transfer 25-latka ustalił bowiem West Ham. Jak poinformował w środę Simon Stone z BBC Sport, „Młoty” zapłacą za ofensywnego gracza 25 milionów funtów. Kwota może wzrosnąć do 30 milionów funtów, jeśli w przyszłości spełnione zostaną ustalone bonusy.

Według Evening Standard, Benrahma już w czwartek przejdzie testy medyczne poprzedzające transfer do West Hamu. Algierczyk był na zgrupowaniu reprezentacji, dlatego finalizacja całej transakcji nieco się przedłużyła. Nikt nie ma jednak wątpliwości – Said zostanie graczem „Młotów”.