„Who needs Hazard?” Lampard pod wrażeniem Christiana Pulisicia

Zakaz transferowy, zawodnicy, którym do optymalnej formy było daleko, zawirowania na stołku trenerskim, odejście Hazarda. Chelsea w ostatnich miesiącach nie jest klubem, który może patrzeć w przyszłość ze spokojem. Wciąż nie wiemy, jakie nastroje będą na Stamford Bridge za kilka miesięcy, wiemy natomiast, że wbrew pozorom nie musi być źle.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Sytuacje, w których wydaje się, że gorzej być nie może, często sprzyjają. Nie ma wtedy ogromnych oczekiwań, presja jest nieco mniejsza, dzięki czemu można spokojniej pracować i pozytywnie zaskoczyć. W takim położeniu znalazł się właśnie Frank Lampard, który objął Chelsea jako drużynę z problemami.

Oczywiście – wciąż musi robić zadowalające wyniki, ale nikt nie wymaga od niego walki o mistrzostwo. Przynajmniej na razie. W przyszłości przy sprzyjających wiatrach być może się o ot pokusi, w czym pomóc mu mogą młodzi i zdolni zawodnicy. Jednym z nich jest bez wątpienia Christian Pulisic.

Amerykanin w praktyce ma wejść w buty pozostawione przez Edena Hazarda, choć i tu nie wymaga się od niego od razu cudów. Zarówno on, jak i Lampard, mają się rozwijać, by tworzyć lepszą Chelsea. Trwający presezon pokazuje, że może się to stać szybciej, niż przypuszczano.

„Who needs Hazard?”

Przypominając sobie obrazki sprzed roku, z letnich gier Realu, aż chciałoby się wywiesić tabliczkę z wielkim „Na co komu Hazard?”. Wtedy właśnie w analogiczny sposób niektórzy kibice „Królewskich” zapełniali pustkę po Ronaldo i niestety się przejechali. Czy Chelsea z Pulisiciem w składzie uniknie takiego rozczarowania?

Były zawodnik BVB dość szybko poczuł swobodę w nowych barwach, co pokazał już kilkukrotnie na murawie. Widzi to także jego nowy menedżer, który nie kryje swojego zadowolenia. – Byłem pod wielkim wrażeniem sposobu, w jaki zdobył bramki. Jako skrzydłowy, w Premier League będzie musiał dostosować się do tej ligi. Jest młody, ale ma ogromny potencjał. Jestem z niego bardzo zadowolony – powiedział Lampard.

Pulisic jest chwalony i pozytywnie nakręcany przez Lamparda, a Lampard z kolei przez… Mourinho. Portugalczyk także odniósł się do sytuacji w klubie, który dwukrotnie prowadził, stwierdzając, że jedynie czas pokaże, czy „Lamps” jest dobrym menedżerem. Dodał jednak, że widzi w 41-letnim Angliku potencjał. Miód na uszy dla kibiców Chelsea. Oby pierwsze mecze sezonu stały się także miodem dla ich oczu.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy