Wieczysta Kraków ponownie zaskakuje. Zespół z okręgówki wyjedzie na zagraniczne zgrupowanie!

Wieczysta Kraków
Wieczysta Kraków

W związku z kryzysem, który jest efektem panującej pandemii, tylko część klubów z PKO BP Ekstraklasy mogło pozwolić sobie na zagraniczne zgrupowania przed startem rundy wiosennej. Zespoły z czołowych klas rozgrywkowych ponownie zawstydziła Wieczysta Kraków, która wkrótce uda się do Dubaju.

Wieczysta Kraków to z pewnością jeden z najpopularniejszych klubów okręgowych. Ogromną sławę dostarczył drużynie transfer Sławomira Peszki. W związku z nieporównywalnymi możliwościami, zespół z Krakowa deklasuje zespoły ze swojej ligi, pewnie zmierzając po awans.

Zgrupowanie w Dubaju

W klubie z Krakowa zachowywany jest pełen profesjonalizm. Wystarczy powiedzieć, że przed startem rundy wiosennej Wieczysta wyruszy na kilkudniowe zgrupowanie do Dubaju. O całym planie w rozmowie z WP SportoweFakty opowiedział trener Przemysław Cecherz – Zima przypomniała sobie o Polsce, więc bardzo się cieszę, że tam lecimy. Będziemy trenowali na tych samych boiskach, na których w styczniu trenowała Legia. Rozmawiałem z Cześkiem Michniewiczem i mówi, że warunki były kapitalne. Zagramy z rosyjskim II-ligowcem i z jeszcze jednym mocnym rywalem.

Jak się okazuje, podróż do Dubaju wcale nie wypada znacznie drożej niż wyjazd do Turcji, co tłumaczy Cecherz – Hotel jest kapitalny, pięciogwiazdkowy, ale w Dubaju nie ma innych. Do boiska mamy sześć minut. Ale nie chodzi nawet o luksusy. Przede wszystkim dostęp do Dubaju jest łatwiejszy. Mamy lot bezpośredni z i do Krakowa. Nie musimy kombinować z przesiadkami. Dzięki temu będziemy podróżowali krócej i zmniejszymy ryzyko. Do Turcji musielibyśmy lecieć z dwoma, trzema przesiadkami. Dlatego postanowiliśmy, że nie ma nic prostszego, jak się spakować i polecieć z Krakowa, i wrócić do Krakowa. Poza tym cenowo wyszło to podobnie, co zgrupowanie w Turcji. Dla 35 osób to około 150-160 tys. zł