Wiek to tylko liczba. Billy Sharp szaleje w Championship!

Są tacy piłkarze, którzy świetnie radzą sobie w niższych angielskich rozgrywkach, jednakże wydaje się, że nie mają na tyle umiejętności, by odgrywać kluczową rolę w Premier League. Billy Sharp należy do tego grona. 33-letni napastnik rozgrywa obecnie bardzo dobry sezon w barwach Sheffield United. 

Patrząc z biegiem czasu, kiedy Sharp decydował się na transfer z Leeds do Sheffield, podjął jedną z lepszych decyzji w swojej karierze. W drużynie „The Blades”, napastnik czuje się jak ryba w wodzie. Już w swoim pierwszym sezonie w barwach zespołu, Billy Sharp zanotował dwadzieścia jeden bramek i siedem asyst w 44 spotkaniach League One. Mimo tak dobrych statystyk, bramki Anglika nie pomogły drużynie w awansie do Championship. Piłkarze Sheffield United zajęli 11 miejsce w lidze.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Co się odwlecze, to nie uciecze. W kolejnym sezonie Billy Sharp poprawił swoje statystyki, kończąc rozgrywki z trzydziestoma bramkami i ośmioma asystami. Jego drużyna zajęła pierwsze miejsce w lidze z przewagą aż czternastu punktów nad drugim Boltonem. Nikt nie miał wątpliwości, kto najmocniej przyczynił się do sukcesu klubu.

Kibice Sheffield po cichu mają nadzieję, że trwające rozgrywki będą podobne do tych z sezonu 2016/2017. Chodzi przede wszystkim o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Sheffield zajmuje obecnie trzecie miejsce w Championship, ze stratą dwóch punktów do lidera, Norwich. Trzeba jednak pamiętać, że „Kanarki” mają jeden rozegrany mniej.

Hat-trick bez happy endu

Ponownie liderem drużyny jest 33-letni Anglik. Billy Sharp ma już na swoim koncie dwadzieścia dwie bramki w lidze. Prawdziwy popis, napastnik dał w piątkowym starciu przeciwko Aston Villi. Sharp ustrzelił hat-tricka, jednakże takie osiągnięcie nie pozwoliło jego ekipie cieszyć się z trzech punktów. Prawdziwy comeback wykonali zawodnicy z Birmingham, którzy do 82. minuty przegrywali 0-3, a ostatecznie wyrwali rywalom punkt, kończąc rywalizację na wyniku 3-3. Mimo to, Billy ma powody do zadowolenia. Mecz z Villą był już trzecim starciem z rzędu, w którym snajper trafił do siatki. Co więcej, w tych meczach Billy Sharp strzelił łącznie sześć bramek!

Patrząc na klasyfikację strzelców w Championship, niewykluczone, że będziemy świadkami rywalizacji o ten tytuł między dwoma napastnikami. Mowa oczywiście o 33-letnim Sharpie i Abrahamie… 21-letnim piłkarzu Aston Villi. Zawodnik „The Villians” jest wypożyczony do zespołu z Chelsea i ma na swoim koncie o dwie bramki mniej, aniżeli Billy Sharp.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy