Wielka chwila dla Jakuba Modera. Polak w pierwszym składzie Brighton na mecz Premier League!

Zarówno Jakub Moder, jak i Michał Karbownik przekonują się na własnej skórze, jak trudno zrobić krok z PKO BP Ekstraklasy do Premier League. Zdecydowanie bliżej regularnej gry jest były gracz Lecha Poznań. 21-latek znalazł się w pierwszym składzie Brighton na ligowy mecz z Newcastle. Tym samym Jakub Moder zadebiutuje od pierwszej minuty w Premier League!

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Moder i Karbownik zadebiutowali w ekipie „Mew” w tym samym momencie, wybiegając na pucharowe starcie z Leicester, zakończone porażką Brighton 0:1. Obaj Polacy zaprezentowali się z dobrej strony, otrzymując pochwały od kibiców i ekspertów.

Moder w pierwszym składzie na mecz Premier League

Po tym spotkaniu Michał Karbownik nie przybliżył się do gry w Premier League. Wystarczy powiedzieć, że 20-latek tylko raz znalazł się w kadrze meczowej na ligową potyczkę. Lepiej wyglądała sytuacja Modera. 21-latek zdążył zadebiutować w angielskiej ekstraklasie, wchodząc z ławki w meczu z West Bromem. Dodatkowo Moder zagrał kilka minut w trakcie potyczki z Southampon.

Były gracz Lecha nie miał jednak okazji pojawić się w wyjściowym składzie na mecz Premier League. Sytuacja uległa zmianie w sobotni wieczór, gdyż Jakub Moder został wybrany przez Grahama Pottera do jedenastki na potyczkę z Newcastle.