Wielka sensacja. Maroko w półfinale mundialu!

Kolejna sensacja na mistrzostwach świata w Katarze. Reprezentacja Maroka zameldowała się w półfinale tej prestiżowej imprezy, wygrywając starcie 1/4 finału z Portugalią. Decydującego gola strzelił Youssef En Nesyri.

Choć Maroko sprawiło dużą niespodziankę już w 1/8 finału, eliminując Hiszpanię po rzutach karnych, wyraźnym faworytem ćwierćfinałowej potyczki była Portugalia. Podopieczni Fernando Santosa od początku przejęli inicjatywę na murawie, dłużej utrzymując się przy piłce.

Maroko postawiło na kontrataki i niejednokrotnie potrafiło odgryźć się rywalowi. W 42. minucie meczu niespodziewanie na prowadzenie wyszła ekipa z Afryki. Do siatki trafił Youssef En Nesyri, który wyskoczył najwyżej w polu karnym Portugalii i trafił do siatki.

Maroko w półfinale

W drugiej połowie meczu Portugalia próbowała odwrócić losy rywalizacji, ale ekipa Santosa biła głową w mur. Ostatecznie to Maroko sensacyjnie awansowało do półfinału po golu En Nesyriego. To ostatni mundial Cristiano Ronaldo, który żegna się z tym prestiżowym turniejem, nie zdobywając w trakcie swojej kariery nawet jednej bramki w fazie pucharowej mistrzostw.

Komentarze

komentarzy