Wielka wymiana na linii Real Madryt-Tottenham?!

Gareth Bale
Gareth Bale

Do bardzo ciekawej wymiany może dojść na linii Real Madryt-Tottenham. Według ostatnich doniesień mediów, „Koguty” poważnie zastanawiają się nad ponownym sprowadzeniem Garetha Bale’a. Co ciekawe londyński zespół mógłby włączyć w tę transakcję Dele Alliego. 

Nie jest żadną tajemnicą, iż Real Madryt bardzo chętnie pożegnałby się z Walijczykiem. 31-latek odgrywa marginalną rolę w zespole, więc ogromne zarobki ofensywnego gracza nie przekładają się na wyniki „Królewskich”. Problem w tym, że niewiele drużyn jest w stanie spełnić żądania zawodnika.

Jedyną opcją w Europie wydaje się Premier League. Jak informuje David Ornstein z „The Athletic”, zarówno Manchester United, jak i Tottenham rozważają sprowadzenie Bale’a w letnim oknie transferowym.

Wielka wymiana na linii Tottenham-Real Madryt?

Doniesienia o zainteresowaniu ze strony „Kogutów” potwierdza Matt Law z „The Telegraph”. Co więcej, wspomniany dziennikarz dodaje, iż londyński klub jest w stanie włączyć w tę transakcję Dele Alliego. Anglik w bardzo kiepskim stylu rozpoczął nowy sezon, co potwierdza fakt, iż Jose Mourinho zmienił pomocnika po pierwszej połowie starcia z Evertonem.

Alli miałby trafić do Madrytu na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2020/2021. Real opłacałby 100% pensji piłkarza. W drugą stronę powędrowałby Bale, jednakże w przypadku Waliczyjka, Tottenham płaciłby 50% wynagrodzenia.