Wielka wyprzedaż w Tottenhamie. Do odstrzału aż PIĘCIU graczy

Mauricio Pochettino (Tottenham)
Mauricio Pochettino (Tottenham)

O ile posada Mauricio Pochettino w Tottenhamie raczej pozostaje niezagrożona, o tyle niektórzy piłkarze powinni się martwić o swoją przyszłość w stolicy Anglii. „Spurs” bowiem przygotowują prawdziwą zimową wyprzedaż, w której skład może wejść nawet pięciu graczy.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Zgodnie z informacjami „The Times”, Argentyńczyk chce nieco przemeblować kadrę i usunąć z niej graczy, którzy byli między innymi do odstrzału latem. Jednym z piłkarzy jest Eric Dier, który w poprzednich sezonach pełnił rolę podstawowego zawodnika drużyny. Po transferze Ndombele jego pozycja w hierarchii jednak spadła i w tym sezonie Premier League rozegrał zaledwie jeden mecz od pierwszej minuty.

Kolejnym piłkarzem wytypowanym do odejścia powinien być Christian Eriksen. Dla „Kogutów” to ostatni dzwonek, aby zarobić jakiekolwiek pieniądze na Duńczyku, ponieważ ten nadal nie podpisał nowej umowy i w czerwcu najprawdopodobniej odejdzie za darmo. Klub chce jednak dokonać transakcji już w styczniu, aby przy okazji nieco zarobić na jego przenosinach. Zainteresowanie piłkarzem wykazywał przede wszystkim Real Madryt, Manchester United oraz Juventus.

Do zmian miałoby dojść także na bokach obrony. Latem przygotowani do odejścia byli Serge Auriera oraz Danny Rose. Tymczasem obaj grają w podstawowym składzie i oprócz pojedynczych dobrych meczów raczej nie prezentują się z dobrej strony. Pochettino nadal czeka na powrót do zdrowia Ryana Sessegnona, który zmaga się z urazem.

Ostatnim zawodnikiem jest Victor Wanyama. Kenijczyk podobnie jak Rose nie poleciał na przedsezonowe tournée z drużyną, aby w spokoju poszukać pracodawcy. Ostatecznie pomocnik nie znalazł nowego pracodawcy pomimo ofert z Belgii.

Pochettino doskonale zdaje sobie sprawę, że pewien etap z obecną drużyną dobiegł końca. Na jego niekorzyść przemawia jednak fakt, że letnie nabytki – z różnych powodów i wyłączając oczywiście Ndombele – nie podniosły jakości zespołu. Jeśli dojdzie w styczniu do wspomnianych ruchów, to przyjdzie zapewne czas także na wzmocnienia do klubu, głównie jeśli chodzi o boki obrony.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy