Wielki kryzys Lyonu. Klub żegna się z trenerem!

Po dwóch pierwszych kolejkach Ligue 1, kibice Lyonu mogli wykreować sobie spore oczekiwania w kontekście sezonu 2019/2020. Ich ulubiony zespół zaliczył imponujący start w lidze, zdobywając komplet oczek przy bilansie 9:0. Zwycięstwo 6-0 z Angers 16 sierpnia było ostatnim wygranym spotkaniem Lyonu na krajowym podwórku. Nic dziwnego, że zarząd zespołu postanowił pożegnać się z trenerem.

Sytuacja drużyny w lidze jest bardzo niepokojąca. Lyon zajmuje obecnie dopiero 14. lokatę z dorobkiem dziewięciu punktów na dziewięć meczów. Jest to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań, biorąc pod uwagę kadrę tego zespołu. Sylvinho w ataku miał do dyspozycji takich graczy jak Depay, Dembele, Terrier czy Aouar. Nic dziwnego, że przy całkiem mocnym składzie, istnieją pewne oczekiwania od szkoleniowca.

Brazylijski trener nie wywiązał się ze swoich zadań. W poniedziałek Lyon za pośrednictwem swoich mediów poinformował, iż w sprawie Sylvinho rozpoczęto procedurę zwolnienia. Kwestią czasu jest, aż 45-latek przestanie prowadzić Lyon. Zespół na jakiś czas przejął Gerard Baticle, który był jednym z asystentów w klubie. W związku ze zmianą, dziennikarze już zaczęli typować następcę odsuniętego szkoleniowca.

Całkiem realną opcją wydaje się Laurent Blanc, który cały czas pozostaje bez pracy. Francuz w 2016 roku pożegnał się z PSG i od tego momentu nie wrócił na ławkę trenerską. Patrząc na możliwości Lyonu oraz fakt, iż drużyna występuje w LM, być może media zaczną łączyć Jose Mourinho z posadą w klubie. Portugalczyk w ubiegły weekend był na jednym z meczów Ligue 1. Utytułowany 56-latek w swoim CV nadal nie ma francuskiej drużyny, więc posada w Lyonie może wydawać się atrakcyjna.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy