Wielki spryt Iago Aspasa. Celowo zarobił żółtą kartkę po zdobytej bramce!

Szerokim echem odbiła się w naszym kraju żółta kartka, jaką zobaczył Grzegorz Krychowiak w rywalizacji z Andorą. Tego typu decyzje, czyli celowe łapanie żółtej kartki w momencie, gdy piłkarz zdaje sobie sprawę, iż będzie zawieszony, jest dość często spotykane. Wyjątkowym sprytem popisał się Iago Aspas. Snajper Celty specjalnie ściągnął koszulkę, gdyż poczuł, iż doznał urazu, więc i tak nie zagra w najbliższym spotkaniu.

W ramach 16. kolejki LaLiga, Celta Vigo rywalizowała na własnym obiekcie z Valencią. Już w 11. minucie spotkania do siatki trafił Iago Aspas, który wykorzystał podanie Mendeza. W trakcie sytuacji bramkowej lub po strzelonym golu, Aspas poczuł ból i powiadomił o tym swojego kolegę z drużyny. Chwilę później 34-latek ściągnął koszulkę za co oczywiście otrzymał żółty kartonik.

Spryt Aspasa

Jak się okazało była to piąta żółta kartka Iagao Aspasa w tym sezonie. Oznacza to, iż napastnik Celty nie może wystąpić w rywalizacji z Mallorką. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż 34-latek chwilę po zdobytej bramce zszedł z murawy, Aspas najprawdopodobniej i tak nie zagrałby w tym starciu z powodu urazu.

Ostatecznie Celta Vigo przegrała na własnym obiekcie z Valencia 1:2.