Wielki transfer „Wilków”. Wolverhampton wydaje 40 milionów euro za 18-latka!

Czy pandemia wpłynęła na piłkarski rynek transferowy? Po części, na pewno. Jeżeli jednak spojrzymy na zakupy Chelsea lub zwrócimy uwagę na najbliższe wzmocnienie Wolverhampton, trudno nie oprzeć się wrażeniu, iż kryzys nie do końca dotknął wszystkich. Ekipa „Wilków” przygotowuje się do wielkiego transferu. Za 40 milionów euro zespół zasili Fabio Silva.

Osiemnastoletni napastnik dzierży miano wielkiego portugalskiego talentu. Silva w ubiegłym sezonie Liga NOS wystąpił w 12 potyczkach, zdobywając jednego gola. Snajper otrzymał także szansę na grę w Lidze Europy czy Pucharze Portugalii. To właśnie w tych ostatnich rozgrywkach Fabio zdobył dwie bramki w trzech spotkaniach, dorzucając do tego jedną asystę.

Fabio Silva przechodzi do Wolverhampton

W młodym zawodniku wielki potencjał widzą przedstawiciele „Wilków”. Jak informuje portugalski Record, zespół z Premier League zamierza poświęcić 40 milionów euro na transfer 18-latka. Kwota może wzrosnąć, jeżeli spełnione zostaną bonusy zawarte w porozumieniu.

Te doniesienia potwierdził także Fabrizio Romano, który zdradził, iż piłkarz w najbliższych godzinach podpisze kontrakt do 2025 roku.

Rekord transferowy

Jeśli podana kwota będzie zgodna z rzeczywistością, to Fabio Silva zostanie najdroższym transferem w historii Wolverhampton. Do tej pory tym piłkarzem był Raul Jimenez, który trafił do drużyny „Wilków” za 38 milionów euro.