Wielki wyczyn Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ustanowił reprezentacyjny rekord!

Wystartowała wrześniowa przerwa na kadrę. W środowy wieczór reprezentacja Portugalii rywalizowała w Loulé z Irlandią. Był to o tyle istotny mecz, gdyż przed wielką szansą na ustanowienie międzynarodowego rekordu stanął Cristiano Ronaldo. Nowy piłkarz Manchesteru United dwukrotnie trafił do siatki i tym samym zapisał się na kartach historii.

O jakim rekordzie mowa? Przed środowym spotkaniem, Cristiano Ronaldo miał na swoim koncie 109 goli strzelonych w kadrze. Tyle samo bramek zdobył dla swojej reprezentacji irański napastnik Ali Daei. Żaden inny piłkarz nie mógł pochwalić się lepszym wynikiem w kadrze.

Cristiano Ronaldo ustanowił rekord

Już w 15. minucie Cristiano Ronaldo stanął przed szansą bycia samodzielnym liderem klasyfikacji. 36-latek nie wykorzystał jednak jedenastki. Gdy wydawało się, że Portugalczyk nie zdoła w tym meczu trafić do siatki, na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Ronaldo zdobył bramkę i został najlepszym strzelcem w historii międzynarodowych spotkań.

Ronaldo postanowił nie zatrzymywać się na tym wyniku i podczas doliczonego czasu gry strzelił kolejnego, już 111. gola dla reprezentacji, dodatkowo gwarantując Portugalii zwycięstwo w meczu z Irlandią.