Wielkie emocje na Stamford Bridge. Arsenal wygrywa z Chelsea!

Mnóstwo emocji towarzyszyło nam w trakcie meczu Chelsea – Arsenal. Ostatecznie derbowe starcie wygrali podopieczni Mikela Artety, którzy tym samym zrobili bardzo ważny krok w kontekście walki o czołową czwórkę. „Kanonierzy” zwyciężyli na Stamford Bridge 4-2.

W obu drużynach mogliśmy zauważyć pewne roszady w wyjściowych jedenastkach. Rotacje nie wpłynęły jednak na poziom tej rywalizacji. Już w 13. minucie meczu Arsenal cieszył się z gola. Fatalny błąd Christensena wykorzystał Nketiah. Reakcja Chelsea była błyskawiczna. Cztery minuty później do siatki trafił Timo Werner.

Do końca pierwszej połowy zobaczyliśmy jeszcze dwa gole. Najpierw kontratak „Kanonierów” zakończył Smith Rowe, a następnie stan rywalizacji wyrównał Azpilicueta. Tym samym obie ekipy schodziły do szatni przy wyniku 2-2.

Arsenal wygrywa na Stamford Bridge

W drugiej części rywalizacji do siatki trafiali już tylko podopieczni Mikela Artety. W 57. minucie spotkania ogromne zamieszanie i błędy Silvy oraz Sarra wykorzystał Nketiah. Po straconym golu „The Blues” próbowali zdobyć bramkę na 3-3, ale w atakach piłkarzy Thomasa Tuchela brakowało konkretów.

Wynik spotkania ustalił Bukayo Saka, który wykorzystał rzut karny w 92. minucie meczu. Arsenal jest obecnie na piątym miejscu w tabeli, ale ma już tyle samo punktów co czwarty Tottenham. Trzecią lokatę zajmuje Chelsea z przewagą pięciu oczek nad „Kogutami” i jednym zaległym meczem.

Chelsea 2-4 Arsenal

0-1 Nketiah 13′

1-1 Werner 17′

1-2 Smith Rowe 27′

2-2 Azpilicueta 32′

2-3 Nketiah 57′

2-4 Saka 90+2′