Wielkie emocje w starciu Real Madryt – Chelsea. Benzema zagwarantował awans! [WIDEO]

Co to był za mecz! Chelsea po golu Timo Wernera w 75. minucie rywalizacji była o krok od awansu do półfinału, choć przegrała pierwszy mecz na własnym obiekcie 1:3. Ostatecznie „Królewscy” zdołali otrząsnąć się po trzech ciosach, nie tylko doprowadzając do dogrywki, ale również gwarantując sobie awans. Nie zawiódł Karim Benzema, autor decydującego gola.

Chelsea wyszła zmotywowana na tej pojedynek i od pierwszego gwizdku sędziego przejęła inicjatywę na murawie. W 15. minucie do siatki trafił Mason Mount, który posłał precyzyjny strzał. W drugiej połowie gola na 2:0 strzelił Antonio Rudiger. Nie był to dobry moment meczu dla Szymona Marciniaka, który najpierw nie podyktował rzutu karnego na Havertzie, a następnie przyznał rzut rożny dla „The Blues”, choć żaden z piłkarzy Realu Madryt nie dotknął piłki. Po tym stałym fragmencie gry niemiecki defensor zdobył bramkę.

Na piętnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry Chelsea prowadziła aż 3:0. Timo Werner popisał się dobrą indywidualną akcją, umieszczając futbolówkę w siatce. Real Madryt zdołał otrząsnąć się po tych ciosach, strzelając gola w 80. minucie spotkania. Świetną piłkę Modricia wykorzystał Rodrygo.

Benzema gwarantuje awans

W związku z tym, iż po końcowym gwizdku sędziego mieliśmy rezultat 1-3, doszło do dogrywki. W dodatkowym czasie lepsi okazali się „Królewscy”. Bramkę zdobył niezawodny Karim Benzema.