Wielkie kluby zainteresowanie pozyskaniem Maty. Hiszpan odejdzie z Old Trafford na specjalnych warunkach?

Juan Mata
Juan Mata

Niepewna przyszłość Juana Maty w Manchesterze United jest ciekawą informacją dla wielu czołowych europejskich klubów. Impas w negocjacjach kontraktowych mogą wykorzystać takie zespoły jak Barcelona, PSG, Juventus czy nawet Arsenal.

„Czerwony Diabły” nadal negocjują z przedstawicielami piłkarza, ale póki co rozmowy utknęły w martwym punkcie. Oznacza to, że już teraz zagraniczne drużyny mogą kontaktować się z zawodnikiem w sprawie letniego transferu za brak kwoty odstępnego.

Dzięki obecnej umowie rozgrywający zarabia 140 tysięcy funtów. Oczywiście chętny na jego usługi będzie musiał wypłacać mu podobne wynagrodzenie, tym bardziej, że suma transferu wyniesie równe zero. Według informacji „Goal”, Barcelona nawiązała już kontakt z agentami piłkarza i zamierza sprowadzić Juana ponownie do La Liga.

Mata dołączył do United w styczniu 2014 roku. Od tamtego czasu rozegrał  już 208 spotkań. U każdego z trenerów Hiszpan był graczem pierwszego składu, choć przed przejęciem zespołu przez Jose Mourinho wielu nakłaniało go do odejścia z drużyny. Wraz z zatrudnieniem Ole Gunnara Solskajera Mata może mieć jednak rzeczywiście duży problem z grą. Dobra forma Jessego Lingarda, Marcusa Rashforda czy  Anthony’ego Martiala wcale nie polepszają jego sytuacji.

Czy zatem brak regularnej gry przerodzi się w odmowę podpisania nowej umowy? Wszystko na to wskazuje.

Wykorzystaj kod KASA120 i zgarnij bonus!

Komentarze

komentarzy