Wielkie zmiany w Marsylii. Nowy trener i prezydent!

Na przestrzeni ostatnich tygodni sporo dzieje się w szeregach Marsylii. Ośrodek treningowy zespołu zaatakowali kibice francuskiej ekipy. Z klubem pożegnał się Andre Villas-Boas, który był sfrustrowany postawą zarządu na rynku transferowym. Władze Marsylii musiały zatem podjąć kroki, które pozwolą wprowadzić stabilizację w drużynie. W piątek Olympique Marsylia poinformowała zarówno o zmianie na ławce trenerskiej, jak i funkcji prezydenta.

Sprowadzenie nowego szkoleniowca wymusił Andre Villas-Boas, który zrezygnował z posady w środku sezonu. Portugalczyk miał łatkę trenera, z którym trudno czasem się dogadać, jednakże postawa 43-latka względem Marsylii przekroczyła pewną barierę.

Jorge Sampaoli trenerem Marsylii

Po dość długich rozmowach, nowym szkoleniowcem Marsylii został Jorge Sampaoli, który związał się z francuskim zespołem do 2023 roku. W trakcie swojej trenerskiej kariery 60-latek prowadził m.in. Sevillę, a także był selekcjonerem Chile oraz Argentyny. Sampaoli zasłynął w piłkarskim świecie z bardzo ofensywnego podejścia do futbolu.

W szeregach Marsylii nastąpiły także zmiany na najwyższych szczeblach. Nowym prezydentem został Pablo Longoria, który otrzymał awans. Hiszpan wcześniej pełnił funkcję kierownika zespołu.

Komentarze

komentarzy