Wielki hit Premier League w Wigilię? Zapadła decyzja

Jakiś czas temu dość burzliwie sondowano pomysł rozegrania jednego z hitowych spotkań Premier League 24 grudnia, kiedy to zwykle zasiadamy przy świątecznych stołach do Wigilii.

Ten pomysł ostatecznie nie przeszedł, a telewizja Sky Sports będzie musiała obejść się smakiem.

Jak się okazuje, pomysł o rozegraniu – pierwotnie – meczu Arsenalu z Liverpoolem podczas Wigilii nie spodobał się wielu sympatykom angielskiego futbolu. Dodatkowo władze Londynu nie mogły zapewnić na ten dzień wymaganej liczby stewardów. Z tego względu brano pod uwagę także inne spotkania w nieco mniejszych miastach. Między innymi mowa tutaj o starciach Leicester z Manchesterem United oraz Chelsea z Evertonem. Ostatecznie dwa wspomniane wyżej spotkania zostaną rozegrane w sobotę, zaś „The Reds” staną w szranki z „Kanonierami” w piątkowy wieczór.

Taka decyzja oczywiście nie spodobała się stacji Sky Sports, której niedzielne spotkanie Arenalu z Liverpoolem miało przynieść ogromne korzyści finansowe, nawet jeśli kibice okazywali zbyt duże niezadowolenie. Na pocieszenie Sky otrzymało spotkanie Leicester z Manchesterem United o godzinie 20:45. W Anglii, tym bardziej w sobotę, jest to tzw. prime time, kiedy to emitowane są najpopularniejsze programy rozrywkowe, na czele z X-Factor.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu

Komentarze

komentarzy