Wilfried Zaha zaczyna szkodzić Crystal Palace? Piłkarz zasugerował brak zaangażowania swoich kolegów!

Wilfried Zaha
Wilfried Zaha

Na temat Wilfrieda Zahy media wypowiadały się niejednokrotnie. Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej był łączony z przenosinami do takich klubów jak Arsenal czy Everton. Ostatecznie, 26-latek został w Crystal Palace, rozpoczynając swój kolejny sezon w barwach „Orłów”. Początek rozgrywek w wykonaniu Iworyjczyka nie jest spektakularny. Co ciekawe, sam zawodnik stwierdził, iż w 100% wykonuje swoją pracę, natomiast jego koledzy z zespołu nie pokazują maksymalnych możliwości. 

Jeśli wierzyć spekulacjom dziennikarzy, Wilfried Zaha w trakcie letniego okna mocno naciskał na zarząd Crystal Palace, by ten pozwolił mu zmienić klub. Władze zespołu nie miały podstaw na udzielenie zgody, gdyż kontrakt zawodnika ważny jest do końca sezonu 2022/2023, a sam piłkarz złożył podpis pod nową umową dość niedawno (w połowie sierpnia 2018 roku).

Z niewolnika nie ma pracownika, więc klub z Londynu ustalił ewentualną cenę za piłkarza. Żadna ekipa z Premier League nie spełniła wymagań „Orłów”. Z tego też powodu, Wilfried został na kolejny sezon w stolicy Anglii.

Początek rozgrywek w wykonaniu Crystal Palace jest przyzwoity. Zespół zgromadził w pięciu spotkaniach siedem punktów, wygrywając m.in. na Old Trafford z Manchesterem United 2-1. Drużyna doznała jednak bardzo dotkliwej porażki w piątej kolejce z Tottenhamem (0-4). To właśnie po tym meczu Wilfierd Zaha udzielił wywiadu dla jednej ze stron fanowskich Crystal Palace. Wypowiedź piłkarza może nie spodobać się niektórym graczom klubu.

Zaha wyznał bowiem, iż w 100% wywiązuje się ze swoich obowiązków. Inaczej wygląda sytuacja wśród jego kolegów – Staram się na boisku zrobić wszystko. Nie mogę grać na każdej pozycji. Daję z siebie 100%, ale na murawie jest jedenastu graczy, więc każdy musi robić to samo. Wykonują swoją pracę, ale wszyscy też muszą to robić.

Patrząc na statystki Zahy z tego sezonu, piłkarz wypada dość blado. W pięciu ligowych spotkaniach Wilfierd nie zaliczył ani gola, ani asysty. Jak na lidera zespołu, jest to wynik niewątpliwie rozczarowujący.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem ZZP530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy