William Saliba trafi na wypożyczenie do Championship?!

Pod dużym znakiem zapytania stoi przyszłość Williama Saliby. Choć okno transferowe w większości lig jest już zamknięte, to nadal 19-letni Francuz może trafić m.in. do Championship. Według ostatnich doniesień mediów, Saliba opuści Arsenal w celu regularnej gry. Zainteresowanie defensorem wykazuje Brentford.

Spore nadzieje sympatycy „Kanonierów” wiążą z byłym graczem St. Etienne. Saliba trafił do Arsenalu już w 2019 roku. William został jednak od razu wypożyczony do zespołu, z którego został kupiony. Kampanię 2019/2020, środkowy defensor zakończył z 12 występami w Ligue 1.

Wydawało się, że podczas niedawno rozpoczętych rozgrywek, Saliba będzie ważnym ogniwem „Kanonierów”. Jak na razie, 19-latek nie rozegrał ani jednego spotkania zarówno w Premier League, jak i Carabao Cup. Aktualna sytuacja zawodnika od razu wzbudziła dyksusje.

William Saliba trafi na wypożyczenie?

Tuż przed zamknięciem okna transferowego William Saliba był łączony z wypożyczeniem do St. Etienne. Francuski klub sprzedał Wesleya Fofanę do Leicester, dlatego ekipa z Ligue 1 zamierzała pozyskać nowego środkowego obrońcę. Saliba wydawał się idealnym kandydatem. Do powrotu piłkarza jednak nie doszło, więc Francuz nadal jest graczem Arsenalu.

Ten stan rzeczy może ulec zmianie w najbliższym czasie. Jak informuje m.in. „Goal”, londyński zespół rozważa wypożyczenie młodego defensora do Championship. Okno transferowe między drużynami z najwyższej ligi, a zapleczem w Anglii jest otwarte do 16 października. Według spekulacji, największe zainteresowanie wypożyczeniem Saliby wykazuje Brentford. William miałby trafić do Championship w celu regularnej gry oraz obycia się z piłką na Wyspach.