Willian zdradza kulisy odejścia z Chelsea i tłumaczy pamiętne zdjęcie z zasłoniętym Conte

W trakcie letniego okna transferowego Willian został bohaterem dość głośnej przeprowadzki. Brazylijczyk zamienił bowiem Chelsea na Arsenal. W związku z tym, iż umowa 32-latka z „The Blues” dobiegła końca, to zespół z Emirates Stadium nie musiał płacić Chelsea żadnych pieniędzy za ofensywnego gracza. W obszernej rozmowie dla Daily Mail, Willian zdradza m.in. kulisy transferu. Piłkarz odniósł się także do pamiętnego zdjęcia, które opublikował w swoich mediach społecznościowych.

Willian był bez wątpienia atrakcyjnym graczem na rynku. Brazylijczyk spędził w Londynie siedem lat, zbierając cenne doświadczenie w Premier League. Po rozgrywkach 2019/2020, umowa piłkarza z Chelsea dobiegła końca. Klub ze Stamford Bridge starał się przedłużyć pobyt zawodnika w drużynie, jednakże nie zamierzał spełniać wszystkich warunków 32-latka.

Podczas obszernej rozmowy z Daily Mail, Willian zdradził kulisy odejścia do Arsenalu – To był trudny moment. Wiedzieli, jak bardzo chciałem zostać, by otrzymać status legendy klubu. To było dziwne. Arsenal miał zupełnie inne podejście. Codziennie dzwonili do mojego agenta, chcieli się spotkać i rozmawiać. Nalegali, bym do nich dołączył. 

Na tym polegała różnica. Widzę jeden klub, który bardzo się starał, zabiegał o mnie i naciskał. Drugi z kolei oznajmił, że mam podpisać kontrakt na dwa lata lub odejść. Było mi trochę smutno, lecz szanowałem politykę Chelsea. Teraz mam nowy klub, nowe wyzwanie, doświadczenie i życie.

Konflikt z Conte

W sezonie 2017/2018, Willian nie do końca był zadowolony z sytuacji w klubie. Antonio Conte traktował go jako rezerwowego zawodnika. Po triumfie w Pucharze Anglii, Brazylijczyk opublikował zdjęcie, na którym zasłonił szkoleniowca pucharami. Taka postawa zawodnika wzbudziła oczywiście spekulacje. Po pewnym czasie, Willian tłumaczył, że zdjęcie przerobiła jego córka. Nikt jednak nie wierzył w ten scenariusz, dlatego 32-latek postanowił wyjaśnić sprawę.

Kiedy zobaczyłem zdjęcie całego zespołu coś narodziło się w mojej głowie. Nie wiem co to dokładnie było. Po prostu wiedziałem, że jeśli Conte zostanie w klubie, to będę musiał odejść. Nie mogłem z nim już dalej pracować. Zdecydowałem się przerobić to zdjęcie. Nie spodziewałem się, że po tym wybuchnie taka afera. Zastanowiłem się, po co to w ogóle zrobiłem. Było już jednak za późno. 

Conte był dobrym trenerem. Wygraliśmy tytuł. Nie podobał mi się jednak sposób, w jaki zarządzał zespołem. Musisz wiedzieć, że nie jestem taki sam jak Diego czy David. Każdy ma inną osobowość. Do niektórych możesz mieć twarde podejście, do innych nie. On tego nie rozumiał – oznajmił Willian.

Komentarze

komentarzy