Władze Premier League planują rewolucję na rynku medialnym. Zadowoli ona kibiców?

Premier League
Premier League

Spadek cen za prawa telewizyjne do Premier League może sprawić, że władze angielskiej ekstraklasy będą zmuszeni wprowadzić całkowitą rewolucję na rynku medialnym. Angielskie media donoszą bowiem o planach utworzenia serwisu w stylu Netflixa, który odsunąłby tradycyjnych nadawców od transmitowania angielskiej ekstraklasy.

Plany platformy streamingowej miały zostać przetestowane po raz pierwszy w Singapurze na przestrzeni kolejnych trzech lat. Jednak liga w ostatecznej chwili zdecydowała się zawiesić ten projekt i sprzedać prawa jednemu z singapurskich gigantów telekomunikacyjnych.

Perspektywa takich planów ze strony szefów Premier League wzbudza ogromnych strach wśród tradycyjnych nadawców telewizyjnych. Między innymi mowa o Sky, które dzięki głównie tym rozgrywkom przyciągają największą liczbę klientów.

Anglicy szukają powoli sposobów na poprawę swoich finansów, ponieważ dochód z ostatniej sprzedaży praw nieco zmalał. Łączna cena za trzyletni pakiet spadła z 5,1miliarda funtów do 4,6. To sporo, zważywszy na fakt, że zainteresowanie ligą wciąż rośnie.

Głównie dlatego powstały pierwsze pomysły, aby wprowadzić usługę tzw. „over-the-top” wzorem NFL czy WWE. Podobnie zresztą ma zamiar działać UEFA, która powoli zabiera się za realizację takiej samej usługi na terenach spoza Europy.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy