Właściciele Manchesteru City z problemami ws. kupna nowego klubu

City Football Group z kolejnym klubem

Na początku marca pojawiły się informacje, że City Football Group planuje dokonać zakupu kolejnego klubu. Tymczasem pandemia koronawirusa sprawia, że te plany odłożono nieco w czasie, co może spowodować spore problemy dla drugoligowego AS Nancy.

W ostatnich latach katarscy szejkowie niemalże co roku dokonują nowego zakupu. Pierwszy nabytek, poza Manchesterem City, pozyskali w 2011 roku, otwierając się na rynek w Stanach Zjednoczonych i przejmując New York City. Następny łup to australijski Melbourne City oraz Yokohama F. Marinos. CFG w 2017 przeniosła się także na rynek południowoamerykański za pomocą wykupu udziałów w urugwajskim Atletico Torque.

Mniejszościowy pakiet udało im się także zdobyć w hiszpańskiej Gironie, a w ubiegłym roku interes przeniósł się także na Chiny. Tym razem był to klub znajdujący się na trzecim poziomie rozgrywek, ale mający aspiracje do występów w Chinese Super League. Przed nowym rokiem to nie ostatnia dobra wiadomość dla szejków, ponieważ do ich portfolio został dodany zespół z Indian Super League – Mumbai City FC.

W marcu pojawiły się informacje o kolejnym zespole. Tym razem miało to być Nancy, ale negocjacje zostały na ten moment zawieszone. Prezes klubu, Jacques Rousselot, postanowi zabrać głos w tej sprawie:

– Jestem zmartwioną tą sytuacją.  Przejęcie miało nastąpić 31 marca. Poinformowałem mniejszych akcjonariuszy o problemach. Walne zgromadzenie planowano już pod koniec marca, aby umowa została zamknięta. Od 16 marca przebywamy w kwarantannie, a negocjacje zostały zawieszone. Na ten moment to nie koniec tej sprawy.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W tej sprawie postanowili wypowiedzieć się także zarządcy City Football Group:

– Nadal chcemy nabyć AS Nancy. Stoimy jednak w obliczu globalnego kryzysu. Są dziś aspekty, nad którymi nie mamy kontroli. Ale nie zmieniliśmy naszej myśli i chcemy przeprowadzić sprawę do końca.

Co ciekawe, wszystkie szczegóły zostały dogadane, a porozumienie zostało zawarte na 14 milionów euro. 20 marca doszło do ostatniego spotkania pomiędzy obiema stronami. Konferencja prasowa, podczas której CFG miało poinformować o nowej drużynie, miała się odbyć w tym miesiącu. Póki co jednak wydaje się mało prawdopodobne, aby ta transakcja została przeprowadzona nie tylko w najbliższych dniach, ale tygodniach.

Komentarze

komentarzy