Wout Weghorst wraca do Premier League. Uzgodniono wypożyczenie!

W styczniu ubiegłego roku Wout Weghorst został graczem Burnley. Holenderski napastnik miał pomóc drużynie w walce o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatecznie ekipa „The Clartes” spadła z Premier League, a Weghorst trafił na roczne wypożyczenie do Besiktasu. 30-latek nie spędzi drugiej części sezonu w Turcji. Zawodnika pozyska Manchester United. 

Wout Weghorst całkiem dobrze radził sobie w tureckiej ekstraklasie. Mowa bowiem o 8 bramkach oraz 4 asystach w 16 spotkaniach. Wielu kibiców może również pamiętać o dobrym występie Weghorsta w ćwierćfinałowym meczu mistrzostwach świata w Katarze. 30-latek wszedł w drugiej połowie meczu z Argentyną i zdobył dwie bramki, dzięki czemu doszło do dogrywki.

Weghorst trafi do Manchesteru United

Dobry występ na mundialu oraz solidna postawa w Besiktasie zaowocowała głośną przeprowadzką napastnika. Jak informuje m.in. Fabrizio Romano, Wout Weghorst zostanie wypożyczony do Manchesteru United na drugą część sezonu 2022/2023. „Czerwone Diabły” mają zapłacić tureckiej ekipie 3 miliony euro rekompensaty w ramach skrócenia wypożyczenia.

Komentarze

komentarzy