Nietypowa wpadka Lazio. Podczas opłaty za piłkarza… pomylono kluby

Wykorzystywanie słowa „sportowy” przy nazwach klubu jest dość znanym zabiegiem. Z takiej praktyki skorzystały dwie portugalskie ekipy – Sporting Braga oraz Sporting Lizbona. Zwracając uwagę tylko na pierwszy trzon nazwy klubów, można się pomylić. Taką wpadkę zaliczyła ekipa Lazio, która w przeszłości… pomyliła kluby w momencie opłaty za piłkarza.

O jakim zawodniku mowa? Tym graczem jest Pedro Neto. 20-latek aktualnie z powodzeniem reprezentuje barwy Wolverhampton. W przeszłości Neto grał w SC Braga, z której trafił do Lazio. Rzymski klub uzgodnił wtedy z portugalską drużyną, iż zapłaci za ofensywnego zawodnika w dwóch ratach.

Pomylono Sporting

Jak ujawnia The Guardian, dział finansowy Lazio w momencie realizowania płatności… pomylił Sporting. Dwie transze poszły na konto Sportingu Lizbona, zamiast ekipy z Bragi. Na temat całej sytuacji wypowiedział się sekretarz generalny Lazio, Armando Calveri – Niestety to był błąd naszego działu finansowego, który pomylił się ze względu na podobne nazwy klubów. 

W przypadku rzymskiej drużyny, taka pomyłka nie jest pierwszym incydentem. W przeszłości jeden z oszustów dotarł do informacji o zaległej racie Lazio za transfer Stefana de Vrija. Podszył się pod przedstawiciela Feyenoordu i wyłudził prawie dwa miliony euro.

Komentarze

komentarzy