Wraca „prawdziwy” Wilshere? Anglik nie opanował emocji

Jack Wilshere
Wilshere nadal ma problemy z opanowaniem emocji [Mirror]
Przyszłość Jacka Wilshere’a w Arsenalu to nie jest jeszcze taka oczywista sprawa. Choć Arsene Wenger przyznał na jeden z konferencji prasowych, że zamierza zatrzymać Anglika w drużynie, to nadal doniesienia mediów wskazują, że transfer jest możliwy. Ostatni występ pomocnika „Kanonierów” raczej nie przybliży go do pierwszego składu. 

Jack Wilshere jak na razie występuje w drużynie U-23 Arsenalu, która występuje na co dzień w Premier League 2. Anglik grając z młodszymi kolegami, ma nabrać odpowiedniego rytmu meczowego po rekonwalescencji, spowodowanej poważną kontuzją. W pierwszym spotkaniu przeciwko Derby Wilshere zanotował nawet asystę. Wczoraj londyński klub w drugiej kolejce mierzył się z Manchesterem City.

Do nieprzyjemnego incydentu doszło w 63. minucie. Jack Wilshere został zaatakowany przez Matthew Smitha. Anglik nie czekał na decyzję sędziego i sam od razu poszedł wymierzyć sprawiedliwość. Do całego zamieszania dołączył się jeszcze Tyreke Wilson. Wilshere wraz z Wilsonem obejrzeli czerwoną kartkę, a Smith za faul ujrzał żółty kartonik.

Kibice „Kanonierów” są podzieleni. Część z nich uważa, że zachowanie Wilshere’a było nieodpowiedzialne. Drużyna wygrywała spotkanie 4:1, a Anglikowi puściły nerwy i postawił drużynę w niekomfortowej sytuacji. Druga grupa zauważa pewien istotny fakt. Jack od kilku sezonów zmaga się z kontuzjami, a jego wizyty u klubowych lekarzy są częstsze niż te na boisku. Smith dopuścił się bezsensownego faulu na środku boiska, który mógł spowodować kolejną kontuzję Wilshere’a.

Niektórzy sympatycy nawiązali również do ostatniego meczu Arsenalu przeciwko Stoke, w którym „Kanonierzy” na wyjeździe musieli uznać wyższość „Garncarzy”. W londyńskiej drużynie brakowało charakteru, odpowiedniego temperamentu. Te cechy niewątpliwie występują u Wilshere’a.

Jak na całą sytuację zareaguje Arsene Wenger? Francuz cały czas obserwuje Anglika i zastanawia się nad jego przyszłością. Brak opanowania środkowego pomocnika może spowodować, że jego gra w pierwszym zespole się oddala. Los Wilshere’a nadal nie jest przesądzony, a okienko zamyka się już za kilka dni. Czy takie zachowanie może wpłynąć na jego karierę w zespole z Londynu?

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy