Wspólne oświadczenie Realu Madryt, Barcelony oraz Juventusu w sprawie komunikatu UEFY!

W piątkowy wieczór UEFA opublikowała komunikat w sprawie klubów, które wzięły udział w założeniu Superligi. Część z nich wycofała się z tego projektu, otrzymując już kary od organizacji. Nadal w Superlidze uczestniczą Real Madryt, Barcelona oraz Juventus. Wspominane kluby postanowiły wydać wspólne oświadczenie w związku z zaistniała sytuacją.

UEFA w swoim komunikacie poruszyła temat ekip, które nadal nie wycofały się z Superligi. To Real Madryt, Barcelona oraz Juventus. Międzynarodowa organizacja poinformowała, iż te trzy drużyny stoją teraz w obliczu działań dyscyplinarnych ze strony UEFA. Mowa nawet o wykluczenia z rozgrywek Ligi Mistrzów.

Wspólne oświadczenie

W związku z komunikatem, trzy kluby będące w Superlidze wydały wspólne oświadczenie.

Co możemy w nim przeczytać? Wspominane ekipy cały czas nawołują do zmian, które są konieczne przy panującym kryzysie. Dodatkowo kluby uważają, iż groźby kierowane ze strony UEFA są niedopuszczalne w świetle prawa, co orzekł już trybunał. Poza apelem o ratowaniu futbolu i jego atrakcyjności, Barcelona, Juventus oraz Real Madryt zachęcają do wspólnej dyskusji, która ma oprzeć się na szacunku, bez niepotrzebnej presji.