„Wszystkie co dobre, kosztuje ogromne pieniądze” – Virgil van Dijk wspomina rozmowę z Kloppem

Kiedy w styczniu 2018 roku, Virgil van Dijk przychodził do Liverpoolu za 75 milionów funtów, wszyscy dyskutowali przede wszystkim o kwocie transferu. Obecna sytuacja holenderskiego obrońcy w zespole powoduje, że praktycznie nikt nie podważa już zakupu „The Reds”. W jednym z ostatnich wywiadów, van Dijk postanowił zdradzić rozmowę z trenerem na temat kwoty transferu. 

Po tym jak Virgil van Dijk zasilił zespół z Anfield, gra Liverpoolu w defensywie uległa ogromnej poprawie. Podopieczni Juergena Kloppa zaczęli tracić znacznie mniejszą liczbę bramek. Potwierdzają to również obecne statystyki „The Reds”. Aktualny lider Premier League ma na swoim koncie najmniej straconych goli w lidze. Spory udział w tym osiągnięciu ma Virgil van Dijk. Holenderski obrońca jest prawdziwą ostoją defensywy.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Tuż po transferze, nie można było jednak stwierdzić, że wydane pieniądze przez Liverpoolu są świetną inwestycją. W kontekście van Dijka były poruszane różne dyskusje. Jak przyznał zawodnik, nawet on sam rozmawiał z trenerem na temat kwoty transakcji. Juergen Klopp postanowił wyraźnie skomentować zakup – Pamiętam, kiedy rozmawiałem z trenerem na temat pieniędzy, jakie Liverpool na mnie wydał. On tylko mi powiedział: „Słuchaj, wszystko co dobre, kosztuje ogromne pieniądze”. 

Pomyślałem wtedy, że transfer był świetną decyzją. Utwierdziłem się również w przekonaniu, dlaczego Juergen Klopp był jednym z głównym powodów dla których wybrałem właśnie ten klub. 

Jeśli „The Reds” sięgną w tym sezonie po upragnione mistrzostwo Premier League, to raczej nikt z kibiców Liverpoolu nie będzie miał wątpliwości, że to właśnie Virgil van Dijk był jednym z kluczowym zawodników, którzy zagwarantowali ten sukces.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Komentarze

komentarzy