Wszystko było dogadane…a potem do gry wkroczył Florentino Perez. Dlaczego Gareth Bale postanowił strajkować?

Gareth Bale
Gareth Bale

Ostatnie dni dla Garetha Bale’a układały się wręcz idealnie. Jego utopijny stan nie trwał jednak długo, bowiem postanowił to przerwać Florentino Perez. Dlaczego Hiszpan ostatecznie zablokował ruch 30-latka do Chin?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Milion funtów tygodniowo – tyle Jiangsu Suning zaoferowało dla Garetha Bale’a za tydzień występów w ich klubie. Ta oferta nie mogła zostać odrzucona przez Walijczyka i tak też się stało. Negocjacje z zawodnikiem zostały dopięte na ostatni guzik, podobnie sprawy miały się z Realem Madryt. Do pewnego czasu.

Zgodnie z informacjami „The Telegraph”, Florentino Perez w ostatniej chwili postanowił zamknąć rozmowy na temat transferu. Prezesowi „Królewskich” nie spodobała się bowiem kwota odstępnego i temat transferu upadł. Klub z Chinese Super League po zakończonych negocjacjach natychmiast przystąpił do działania i dokonał zakupu Ivana Santiniego, co całkowicie wyklucza przenosiny Bale’a do ich zespołu ze względu na limit obcokrajowców.

Jaka zatem czeka teraz przyszłość Walijczyka? Tego nie wie nikt, włącznie z samym zawodnikiem. Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że spędzi on kolejny sezon na Santiago Bernabeu. Perez ma nadzieje, że wraz ze szkoleniowcem Realu Madryt jego piłkarz dojdzie do jakiegokolwiek porozumienia.

O to jednak będzie trudno. Skrzydłowy odmówił wyjazdu do Niemiec na turniej Audi Cup ze względu na „nieodpowiedni stan mentalny”. Nieoficjalnie zawodnik jest wściekły za to w jaki sposób został potraktowany przez władze drużyny.

Jak ten problem zostanie ostatecznie rozwiązany? Zidane nie ma zamiaru rozmawiać z Bale’em, a ten odczuwa podobną antypatię, a obu stronom nie pomagają wypowiedzi agenta reprezentanta Walii. Real Madryt musi jednak szybko znaleźć wyjście z tej nienajlepszej sytuacji. Wypłacanie pensji w wysokości 600 tysięcy funtów tygodniowo na zawodnika, który cały sezon spędzi na trybunach to nie jest bowiem najlepsze rozwiązanie.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy