Wszystko uzgodnione. Moise Kean będzie grać w Premier League!

Jeden z najciekawszych napastników młodego pokolenia we Włoszech przenosi się do Premier League. Moise Kean będzie występować w barwach Evertonu podczas sezonu 2019/2020. Przeprowadzkę 19-latka potwierdzili wiarygodni dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego!

O transferze napastnika w mediach mówi się już od jakiegoś czasu. Początkowo wszelkie plotki odbierano z dużym dystansem. Niewielu kibiców mogło sobie wyobrazić, by Juventus z taką łatwością pożegnał się z utalentowanym piłkarzem. Z tygodnia na tydzień, spekulacje odnośnie przenosin Moise’a nasilały się. Ostatecznie nastąpił przełom w tej sprawie!

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Jak poinformowali wiarygodni dziennikarze z Włoch (m.in. Romeo Agresti czy Gianluca Di Marzio), Moise Kean zostanie zawodnikiem Evertonu. „Stara Dama” otrzyma za 19-latka 40 milionów euro. Dość niska kwota (biorąc pod uwagę obecne realia) podyktowana jest kontraktem zawodnika. Napastnik ma umowę z Juventusem ważną do 2020 roku. Oznacza to, iż letnie okno transferowe jest ostatnią okazją, by uzyskać za piłkarza rozsądne pieniądze.

Dodatkowo mistrz Włoch cały czas rozważa wzmocnienie ataku. Mówi się o możliwym transferze Icardiego lub wymianie na linii Manchester-Juventus (Dybala powędrowałby na Old Trafford, natomiast Lukaku trafiłby do Turynu). Taki ruch poważnie zmniejszyłby szanse 19-latka na regularną grę.

Dla Evertonu, Moise Kean może okazać się ważnym wzmocnieniem. Podczas sezonu 2018/2019 typowi snajperzy na Goodison Park zawodzili. Wystarczy powiedzieć, że znacznie lepsze statystyki strzeleckie od Calverta-Lewina czy Tosuna mieli Richarlison oraz Sigurdsson.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy