Wtorek z Premier League: Wygrane Chelsea oraz Manchesteru United

Nie było niespodzianek we wtorkowych meczach ligi angielskiej. Swoje spotkania pewnie wygrali faworyci – po trzy oczka dopisały Chelsea oraz Manchester United.

Pewne zwycięstwo Chelsea

Jako pierwsi na murawę wybiegli The Blues, których rywalem było Bournemouth. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte jeszcze w pierwszej połowie. W 16. minucie wynik otworzył Kai Havertz, a kilka chwil później na 2:0 podwyższył Mason Mount. Rezultat 2:0 utrzymał się już do końcowego gwizdka sędziego.

Dzięki tej wygranej Chelsea powróciła na ósme miejsce w tabeli. Do strefy Ligi Mistrzów The Blues tracą pięć punktów.

Chelsea – Bournemouth 2:0
Gole: 1:0 Havertz; 2:0 Mount

Czerwone Diabły rozbiły Nottingham

Nieco ponad dwie godziny później na Old Trafford Manchester United podejmował Nottingham. W zasadzie od pierwszych minut było jasne, że gospodarze kontrolują boiskowe wydarzenia. Już po dwudziestu dwóch minutach Czerwone Diabły prowadziły 2:0 dzięki trafieniom Rashforda oraz Martiala. Rezultat końcowy na 3:0 w samej końcówce meczu ustalił Fred.

Wygrana Manchesteru United pozwoliła im utrzymać się w czołówce. Do czwartego Tottenhamu podopieczni Erika ten Haga tracą tylko jedno oczko.

Manchester United – Nottingham 3:0
Gole: 1:0 Rashford; 2:0 Martial; 3:0 Fred