Wybitny mecz Tomasa Pekharta. Na taki występ kibice Legii czekali… prawie 53 lata!

Zdeklasowała Legia Warszawa swojego niedzielnego rywala. Piłkarze Czesława Michniewicza wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 4:0. Niekwestionowanym bohaterem meczu został Tomas Pekhart, który strzelił 4 gole. Na taki występ sympatycy „Legionistów” czekali… prawie 53 lata.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem wielu kibiców czy ekspertów wskazywało na zwycięstwo Legii. Wpływ na taką predykcję miała nie tylko tabela, ale również forma obu ekip. Wystarczy powiedzieć, że Legia wygrała trzy ligowe potyczki z rzędu, natomiast Zagłębie zanotowało 3 porażki i 2 zwycięstwa w pięciu ostatnich mieczach.

Wybitny mecz Pekharta

Już w 6. minucie potwierdziły się przypuszczenia. Legia otrzymała rzut karny, a jedenastkę wykorzystał Tomas Pekhart. Chwilę później było już 2:0, a ponownie do siatki trafił 31-latek. Przed 20. minutą rywalizacji, czeski snajper skompletował hat-tricka, wykorzystując podanie Martinsa.

W drugiej połowie Legia Warszawa dorzuciła jeszcze jednego gola, a autorem tego trafienia był nie kto inny, a Tomas Pekhart. Tym samym napastnik warszawskiej ekipy strzelił w tym meczu łącznie 4 gole.

Na tak wybitny indywidualny występ w lidze sympatycy „Legionistów” musieli długo czekać. Ostatni raz cztery gole w jednym spotkaniu (ligowym) strzelił Kazimierz Deyna 16 czerwca 1968 roku.