Wyciekły nowe dane o zarobkach Pogby i Sancheza. Szokująca pensja Francuza!

Paul Pogba i Alexis Sanchez
Paul Pogba i Alexis Sanchez

Przy transferze Alexisa Sancheza przeróżne media prześcigały się w tworzeniu coraz większych zarobków Chilijczyka. Jak się jednak okazuje, wynagrodzenie skrzydłowego Manchesteru United nie szokuje na tyle, jak mogliśmy się tego spodziewać. Zupełnie inaczej jest w przypadku Paula Pogby.

Zarobki obu piłkarzy ujawnili dziennikarze „Football Leaks”, którzy od kilku lat publikują kontrakty największych piłkarskich gwiazd. Zgodnie z ich informacjami Alexis Sanchez tygodniowo pobiera z klubowej kasy „Czerwonych Diabłów” ledwo ponad 391 tysięcy funtów. W tym wynagrodzeniu jest zawarta płaca podstawowa plus prawa do wizerunku. Dodatkowo 30-latek zagwarantował sobie 1,1 miliona funtów bonusu „lojalnościowego” po każdym sezonie gry.

Ta tygodniówka oczywiście zostanie zredukowana o 25% po tym sezonie z powodu braku awansu do Ligi Mistrzów. Czeka to oczywiście wszystkich graczy drużyny Ole Gunnara Solskjaera, w tym także Paula Pogbę.

Z kolei podstawowe wynagrodzenie 26-latka wynosi „zaledwie” 7,5 miliona funtów rocznie, co daje tygodniowo pensje na poziomie 144 tysięcy funtów. W kontrakcie pomocnika są jednak zapisane pewne bonusy, między innymi za prawa do wizerunku, co zwiększa te płace do 200 tysięcy funtów.

Jakby tego było mało, podobnie jak Sanchez, Pogba co roku otrzyma bonus lojalnościowy w wysokości 3,75 miliona funtów oraz blisko 2 miliony za awans do Ligi Mistrzów. Oczywiście ta ostatnia gratyfikacja nie zostanie mu tym razem wypłacona.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy